Create project

Feature Request | Share Ideas | Help Improve KORG PA Manager
Post Reply
DJ Kyzu
Posts: 7
Joined: 26 May 2023, 21:16

Create project

Post by DJ Kyzu »

Howdy

I come with a proposal, namely: project creation valid only for KPM. for example: I work on a set and I don't finish it in one day, I want to work the next day as well. I don't necessarily want to save it as a set because I have to start the process from the beginning. Could this implementation be possible in the following versions? I'm sorry for my english.
Admin
Site Admin
Posts: 754
Joined: 23 Feb 2014, 11:44
Location: London, UK
Contact:

Re: Create project

Post by Admin »

Hello,

I can't understand what you mean by "I don't necessarily want to save it as a set because I have to start the process from the beginning. "

You save your set then tomorrow you load the SET and continue.
What you're asking is actually SAVING A SET.

What do you mean by you have to start the process from the beginning?
Image
DJ Kyzu
Posts: 7
Joined: 26 May 2023, 21:16

Re: Create project

Post by DJ Kyzu »

Nu ma descurc bine in engleza asa ca o sa ma explic in romana ce am vrut sa zic:
Ma gandeam ca ar fi necesar un proiect in sensul in care lucrez la un set si sa zicem am deschise doua obtiunea imbinare, iau din unul mut in celalat, daca salvez ca proiect imi raman ambele seturi deschise, in cazul in care ma razgandesc , nu mai deschid setul respectiv stergere, unul cate unul styluri tonuri, prefer sa reiau de unde am salvat proiectul. Sper ca m.am facut inteles. Daca e posibil e ok daca e greu de implementat nu-i bai, ma obisnuiesc si asa.
Admin
Site Admin
Posts: 754
Joined: 23 Feb 2014, 11:44
Location: London, UK
Contact:

Re: Create project

Post by Admin »

Bună,

Este posibil să faceți ceva, dar vă va economisi doar 2 clicuri suplimentare pentru încărcarea automată a SET-ului din stânga și din dreapta.

Chiar merită efortul? Nu sunt sigur.

Poate că în viitor putem implementa ceva asemănător.
Image
DJ Kyzu
Posts: 7
Joined: 26 May 2023, 21:16

Re: Create project

Post by DJ Kyzu »

Multumesc de raspuns. Sunt nou cu platforma aceasta cred ca nu m.am obisnuit cu sistemul. As dori totusi ceva mai amanutite tutoriale sau un manual de utilizare.
Respect pentru ce faceti!
Post Reply